Խոշոր ներդրում «Լոֆթ» նախագծի զարգացման համար
Ռուսաստանի հայերի միության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի նախագահ Արա Աբրահամյանին պատկանող ռուսական խոշոր ընկերությունը 1 մլն $-ի ներդրում է կատարել «Լոֆթ» նախագծի զարգացման համար։
«Լոֆթ»-ը իր տեսակի մեջ յուրահատուկ ձևաչափ ունեցող բազմաֆունկցիոնալ ինքնազարգացման ու ժամանցի կենտրոն է: Այն երիտասարդության հավաքատեղի է, որտեղ յուրաքանչյուրը կարող է բավարարել իր հետաքրքրությունները:
-Արա Աբրահամյանի կողմից տրված գումարը ուղղվելու է Երևանի, Գյումրիի և ռուսական քաղաքների «Լոֆթերի» զարգացմանը: Մեզ համար առաջնային է «Լոֆթ» նախագծի տարածաշրջանային ընլայնումը,-Vesti.am-ի հետ զրույցում նշել է «Լոֆթի» հիմնադիր Հովհաննես Առաքելյանը:

Российская компания инвестировала в «Лофт»
Крупная российская компания, принадлежащая президенту Всемирного армянского конгресса и Союза армян России Ара Абрамяну, сделала инвестиции размером 1 миллион долларов США в развитие проекта «Лофт».
«Лофт» является единственным в своем роде многофункциональным центром саморазвития и досуга, это место для собрания молодежи, где каждый может удовлетворить свои интересы
«Выделенная Ара Абрамяном сумма направится на развитие «лофтов» в Ереване, Гюмри и российских городах. Нашим приоритетом является региональное расширение нашего проекта», – отметил в беседе с «Vesti.am» основатель «Лофта» Ованнес Аракелян.