Հանդիպում–քննարկում ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության վարչության անդամ Երվանդ Բոզոյանի հետ (ֆոտոշարք)
Այսօր՝ հուլիսի 12–ին, տեղի է ունեցել հանդիպում–քննարկում, որի շրջանակում ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության վարչության անդամ, քաղաքագետ Երվանդ Բոզոյանը և կուսակցության երիտասարդ անդամներն ու համակիրներն անդրադարձել են հայ–թուրքական հարաբերությունների և ձախողված ֆուտբոլային դիվանագիտության թեմային։
Ծավալված ակտիվ քննարկման ժամանակ ներկաները հայտնել են իրենց տեսակետները, նկատառումներն ու մտահոգությունները։
Երիտասարդներին հիմնականում հետաքրքրել են այնպիսի հարցեր, ինչպիսիք են ռուս–թուրքական հարաբերությունները, դրանց ազդեցությունը Հայաստանի վրա, ղարաբաղյան հիմնահարցի բանակցությունների ներկայիս ընթացքը, ՀՀ բանակի այժմյան դրությունը, ինչպես նաև հայ–թուրքական արձանագրությունների վավերացման ձախողումը։

Молодые члены и сторонники партии «Консолидация» встретились с Ервандом Бозояном (фото)
Сегодня, 12 июля, состоялась встреча-обсуждение, в рамках которой член правления партии «Консолидация» Ерванд Бозоян и молодые члены и сторонники партии коснулись темы армяно-турецких отношений и провальной «футбольной» дипломатии.
В ходе активного обсуждения присутствующие обменялись мнениями и позициями, выразили своё беспокойство по ряду аспектов.
Участников обсуждения в основном интересовали такие вопросы, как российско-турецкие отношения, их влияние на Армению, текущее состояние переговоров по Карабаху, положение армии, а также провал ратификации армяно-турецких протоколов.