Գ. Նազարյան. «Պետք չէ կանգնել լեռան գագաթին, գոչել՝ ես ընդդիմադիր եմ» (տեսանյութ)
«Կենտրոն» հեռուստաընկերության «Ուրվագիծ» հաղորդաշարին հյուրընկալված ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության վարչության անդամ Գեղամ Նազարյանը հայտարարել է, որ ընդդիմադիր դաշտում պառակտում մտցնելը ձեռնտու է միայն իշխանությանը։
«Ընդդիմադիրները պետք է միավորվեն, այլ ոչ թե պառակտվեն և պախարակեն միմյանց։ Եվ գոռալ–գոչելով չի։ Մենք լավ հիշում ենք, որ կար այդպիսի մի քաղաքական գործիչ, բայց հիմա որտե՞ղ է նա՝ ՀՀԿ խմբակցությունում։ Այնպես որ, ընդդիմադիր լինելը որոշվում է ոչ թե գոռալով, այլ գործով։ Պետք չէ կանգնել լեռան գագաթին և գոչել, թե ես ընդդիմադիր եմ»,–ասել է Գ.Նազարյանը։
Նա հավելել է, որ ժողովուրդն ունի տրամաբանելու ունակություն, և հենց ժողովուրդն էլ «կմաքրի» ընդդիմադիր դաշտը։

Гегам Назарян: «Оппозиционность определяется не словом, а делом» (видео)
Раскол на оппозиционном поле выгоден лишь властям. Об этом входе программы «Урвагиц» на телеканале «Кентрон» заявил член правления партии «Консолидация» Гегам Назарян.
«Оппозиционеры должны объединиться, а не вносить раскол. И вопрос не в том, кто громче всех кричит о своей оппозиционности. Мы прекрасно помним, что такой политический деятель уже был, и сейчас он входит в парламентскую фракцию РПА. Так что, оппозиционность определяется не словом, а делом», – сказал Назарян.
Он также добавил, что народ всё видит и понимает, и именно ему предстоит «очистить» оппозиционное поле.