Այս գիշեր հակառակորդը կիրառել է գնդացիրներ և դիպուկահար հրացաններ
Հունիսի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգիստ իրադրություն:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև ԴՇԿ տիպի գնդացիրներ և դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն:

В ночь на 16 июня на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана сохранилось относительное затишье, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник нарушал режим прекращения огня в основном из стрелкового оружия, применив на некоторых направлениях также пулеметы типа ДШК и снайперские винтовки.
Передовые подразделения Армии обороны продолжают контролировать ситуацию на передовой и уверенно нести боевое дежурство.