Սերժ Թանկյան. «Շնորհակալ եմ Գերմանիայի խորհրդարանի թուրքական ծագմամբ պատգամավորներին»
«System of a Down» խմբի հիմնադիր և մենակատար Սերժ Թանկյանը շնորհակալություն է հայտնել Գերմանիայի Բունդեսթագի՝ թուրքական ծագմամբ բոլոր պատգամավորներին։
«Ես ցանկանում եմ անձամբ շնորհակալություն հայտնել Գերմանիայի խորհրդարանի՝ թուրքական ծագմամբ բոլոր 11 խորհրդարանականներին, որոնք արիաբար քվեարկեցին իրենց խղճի համաձայն՝ Գերմանիայի Բունդեսթագի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օգտին։
Որպես միջազգային հանրություն՝ մենք երբեք չպետք է թույլ տանք, որ ճշմարտությունը բարձրաձայնողները հետապնդվեն բռնակալների հետ կապված հանցագործների կողմից»,–ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է նա։

Серж Танкян: «Благодарен всем депутатам Бундестага с турецкими корнями»
Всемирно известный рок-музыкант, лидер «System of a Down» Серж Танкян поблагодарил на своей странице в «Facebook» всех депутатов Бундестага Германии с турецкими корнями, которые проголосовали за резолюцию о признании Геноцида армян.
«Я хочу лично от себя поблагодарить всех 11 депутатов Бундестага Германии с турецкими корнями, которые смело и по совести проголосовали в пользу резолюции о Геноциде армян.
Мы, как международное сообщество, не должны допустить того, чтобы те, кто выступает за правду, преследовались преступниками, связанными с диктаторами», – написал Танкян.