Հունիսի 9-ի լույս 10-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգստություն:
Կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հակառակորդի կողմից խախտվել է հրաձգային զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
Շփման գծում պահպանվել է հարաբերական հանգստություն

В ночь на 10 июня на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана сохранилось относительное затишье, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник нарушил договоренность о прекращении огня из стрелкового оружия.
Передовые подразделения Армии обороны соблюдали договоренность о прекращении огня и продолжили уверенно нести боевое дежурство.