Երևանում տեղի է ունենալու ՀԱՊԿ խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստը
Երևանում հունիսի 7-8-ը տեղի է ունենալու ՀԱՊԿ խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի հերթական նիստը: Այս մասին, РИА «Новости»–ի փոխանցմամբ, ասվում է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի կայքում տեղակայված հաղորդագրության մեջ։
«Անցկացվելու է միջազգային ահաբեկչության և ծայրահեղականության դեմ պայքարում ՀԱՊԿ անդամ պետությունների հավաքական անվտանգության համակարգերի զարգացման հարցով միջոցների քննարկում, ինչպես նաև քննարկվելու են ՀԱՊԿ տարածքում տարածաշրջանային անվտանգության ապահովմանն առնչվող հարցեր»,-նշվում է հաղորդագրության մեջ։ Նիստին մասնակցելու է նաև ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան։

Ереван примет заседание Комитета секретарей совбезов ОДКБ
Глава Совбеза России Николай Патрушев 7-8 июня посетит Ереван для участия в очередном заседании Комитета секретарей советов безопасности Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
«Планируется обсуждение мер по развитию системы коллективной безопасности государств-членов ОДКБ в сфере противодействия международному терроризму и экстремизму, а также других вопросов, касающихся обеспечения региональной безопасности на пространстве ОДКБ», – цитирует сообщение на сайте Совбеза РФ РИА «Новости».
В заседании также примет участие генсек ОДКБ Николай Бордюжа.