Հակառակորդը որոշ ուղղություններում կիրառել է դիպուկահար հրացաններ և նռնականետ
Հունիսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունն, ընդհանուր առմամբ, հանգիստ է եղել:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև դիպուկահար հրացաններ և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ցուցաբերել են զսպվածություն, չեն արձագանքել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Противник применил снайперские винтовки и гранатомет
В ночь на 2 июня оперативная ситуация на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана в целом была спокойной, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник нарушил договоренность о прекращении огня в основном из стрелкового оружия, применив на некоторых направлениях также снайперские винтовки и гранатомет АГС- 17 (2 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны проявили сдержанность, не поддались на провокационные действия противника и продолжили уверенно нести боевое дежурство.