ՌՀՄ-ն առձեռն գումար է հանձնել ապրիլյան պատերազմում զոհված 15 զինծառայողների ընտանիքներին (տեսանյութ)
Ապրիլյան պատերազմում զոհվածների ընտանիքների համար «Ռուսաստանի հայերի միություն» համառուսաստանյան հասարակական կազմակերպության Տվերի մարզի տարածքային կազմակերպության ուժերով հավաքվել է որոշակի գումար, որն այսօր ՌՀՄ Հայաստանյան մասնաճյուղի գրասենյակում հանձնվել է զոհված 15 զինծառայողների ընտանիքներին՝ յուրաքանչյուրին 65.000-ական ռուբլի:
Գումարը հանձնվել է Երևանի, Գյումրու և Արմավիրի մարզերի զոհված զինվորների ընտանիքների ներկայացուցիչներին, իսկ հեռավոր մարզերում բնակվողներին կհանձնվի բանկային փոխանցումների միջոցով: Այս մասին տեղեկանում ենք «Vesti.am»-ից։
Ռուսաստանի հայերի միության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի փոխնախագահ Վլադիմիր Աղայանը, իր ցավակցությունը հայտնելով զոհերի ընտանիքներին՝ ասել է.
-Ոչ այս գումարով, ոչ էլ սրա տասնապատիկով ու հարյուրապատիկով մենք չենք կարող ձեր վիշտը փարատել, որովհետև այն շատ ծանր է, բայց, այնուամենայնիվ, ուժերի հնարավորության սահմանում մենք փորձում ենք օժանդակել: Ռուսաստանի հայերի միության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի նախագահ Արա Աբրահամյանի անունից վշտակցում եմ ձեզ,- ասել է Վլադիմիր Աղայանը:

САР оказал финансовую помощь семьям 15 погибших военнослужащих (видео)
Усилиями территориальной структуры Союза армян России в Тверской области РФ была собрана определенная сумма для семей погибших в дни апрельской войны солдат. Сегодня в офисе филиала САР в Армении деньги были вручены семьям 15 погибших военнослужащих – каждой по 65.000 рублей.
Деньги были переданы представителям семей погибших солдат из Еревана, Гюмри и Армавирского марза, а жители остальных областей получат сумму посредством банковских переводов.
Вице-президент Союза армян России и Всемирного армянского конгресса Владимир Агаян, выражая соболезнования семьям погибших, сказал:
«Ни этой суммой, ни в десять или даже сто раз большей суммой мы не можем утешить ваше горе, поскольку это слишком большая потеря. Тем не менее, по мере своих сил мы пытаемся оказать содействие. Примите соболезнования и от имени президента Союза армян России и Всемирного армянского конгресса Ара Абрамяна».