Մայիսի 26-ի՝ լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը մնացել է հանգիստ:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինետաեսակներից` որոշ ուղղություններում օգտագործելով նաև դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

В ночь на 27 мая обстановка на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана продолжила оставаться спокойной, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник нарушил договоренность о прекращении огня в основном из разнокалиберного стрелкового оружия, на некоторых участках применив также снайперские винтовки.
Передовые подразделения Армии обороны соблюдали договоренность о прекращении огня и продолжили уверенно нести боевое дежурство.