Մայիսի 25-ի կեսօրից հետո և լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից վերսկսել է խախտել նախորդ գիշեր և մինչև կեսօր պահպանված կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններ իրականացնելուց և շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

После полудня 25 мая и в ночь на 26 мая на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана противник возобновил нарушения договоренности о прекращении огня из разнокалиберного стрелкового оружия, снайперских винтовок и гранатомета АГС-17.
Как сообщает пресс-служба Минобороны НКР, передовые подразделения Армии обороны воздержались от ответных мер и продолжили уверенно нести боевое дежурство.