Մայիսի 18-ի՝ լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը հանգիստ է եղել:
Կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հակառակորդի կողմից խախտվել է միայն տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

В ночь на 19 мая ситуация на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана была спокойной, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Договоренность о режиме прекращения огня была нарушена со стороны противника только из разнокалиберного стрелкового оружия.
Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативной ситуацией и предпринимают необходимые меры для организации надежного охранения боевых постов.