Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը երևանյան միջոցառմանը չի մասնակցի
Եվրոպայի դատախազների խորհրդատվական խորհրդի լիագումար նիստին, որը տեղի է ունենալու հոտեմբեի 19-21-ը Երևանում, Ադրբեջանի դատախազական համակարգից որևէ մեկը չի մասնակցելու։ Այս մասին ասել է Ադրբեջանի ԳԴ մամուլի ծառայության պետ Էլդար Սուլթանովը՝ հավելելով, թե այդ մասին նույնիսկ խոսք լինել չի կարող։
Նշենք, որԵվրոպայի դատախազների խորհրդատվական խորհրդի լիագումար նիստը Հայաստանում տեղի է ունենում առաջին անգամ, որի աշխատանքներին մասնակցելու համար Հայաստան կժամանեն 33 երկրների 42 պատվիրակներ: Աշխատանքային քննարկումներին զուգահեռ պատվիրակներին հնարավորություն կընձեռվի ծանոթանալ Հայաստանի պատմությանը, պատմամշակութային հուշարձաններին: Ավստրիայի գլխավոր դատախազի տեղակալ Յուգեն Ֆաբրիցին արդեն Երևանում է։ Նա կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդ և Ցեղասպանության թանգարան։
Նշենք, որ Եվրոպայի դատախազների խորհրդատվական խորհրդի լիագումար նիստը Հայաստանում տեղի է ունենում առաջին անգամ, որի աշխատանքներին մասնակցելու համար Հայաստան կժամանեն 33 երկրների 42 պատվիրակներ: Աշխատանքային քննարկումներին զուգահեռ պատվիրակներին հնարավորություն կընձեռվի ծանոթանալ Հայաստանի պատմությանը, պատմամշակութային հուշարձաններին: Ավստրիայի գլխավոր դատախազի տեղակալ Յուգեն Ֆաբրիցին արդեն Երևանում է։ Նա կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդ և Ցեղասպանության թանգարան։

Генпрокуратура Азербайджана не будет участвовать на ереванском мероприятии
Представители прокуратуры Азербайджана не будут участвовать в работе 5-го пленарного заседания Консультативного совета прокуроров Европы, которое состоится 19-21 октября в Ереване. Об этом сообщил глава пресс-службы Генпрокуратуры Азербайджана Эльдар Султанов, добавив, что об этом не может быть и речи.
Отметим, пленарное заседание Консультативного совета прокуроров Европы пройдет в Армении впервые. Для участия в работе 5-го пленарного заседания в Ереван прибудут 42 делегата из 33 стран. Помимо рабочих обсуждений, участникам будет предоставлена возможность ознакомиться с историей Армении, а также культурно-историческими памятниками. Заместитель генпрокурора Австрии Юген Фабрици уже прибыл в Ереван. Он посетит Мемориальный комплекс Цицернакаберд и Музей Геноцида армян.