Էրդողանը չի՞ մեղադրել ԱՄՆ-ին ահաբեկչությանն աջակցելու համար
Թուրքիայի վարչապետի վարչակազմը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասված է, թե Ռեջեփ Էայիփ Էրդողանը, հոկտեմբերի 12-13-ը գտնվելով Պակիստանում, ոչ մի մասնավոր հարցազրույց չի տվել և որևէ երկրի վերաբերյալ ոչ մի հայտարարություն չի արել։ Թուրքիայի վարչապետի վարչակազմը հորինված է անվանել պակիստանյան «The News» թերթում լույս տեսած «Թուրքիայի վարչապետ. ԱՄՆ-ն աջակցում է միջազգային ահաբեկիչներին» վերնագրով հոդվածը։

Премьер-министр Турции не обвинял США в поддержке терроризма?
Администрация премьер-министра Турции Реджепа Эрдогана распространила сообщение, в котором отмечено, что он не давал никакого частного интервью и не делал заявлений о какой-либо стране во время визита в Пакистан 12-13 октября.
Администрация назвала вымышленной статью под заголовком «Премьер-министр Турции: США поддерживают международных террористов», опубликованную в пятничном выпуске пакистанской газеты «The News».