ԱԱ–2018–ին Ռուսաստանը 10 մլրդ դոլար կծախսի
2018–ին կայանալիք Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունում Ռուսաստանն ավելի քան 10 մլրդ դոլար կծախսի։ Այս մասին հայտնում է «Р-Спорт» գործակալությունը՝ «Ռուսաստան-2018» կազմկոմիտեի գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Սորոկինին հղումով։
«Մենք ավելի քան 10 մլրդ դոլար կծախսենք բոլոր օբյեկտների համար ինչպես նախապատրաստության ընթացքում, այնպես էլ դրանից հետ։ Դրանք ոչ միայն մարզադաշտեր ու օդային տերմինալներ են, որոնց կեսն արդեն պատրաստ է, այլ նաև հսկայական աշխատանք։ Մենք չենք ուշացնի. ամեն բան ժամանակին կարվի։ ՖԻՖԱ–ն պահանջում է մինչև առաջնությունը երեք խաղ անցկացնել ամբողջովին զբաղեցված յուրաքանչյուր մարզադաշտում։ Դա կարվի»,–հայտարարել է Սորոկինը՝ հավելելով, որ մարզադաշտերի ու սպորտային ենթակառուցվածքների կառուցումն ընթանում է ողջ թափով, և ոչինչ չի խանգարի ՌԴ–ին իդեալական նախապատրաստվելու ԱԱ–2018–ին։

Россия потратит на ЧМ-2018 более $10 млрд
Все затраты России на проведение и подготовку чемпионата мира по футболу в 2018 году (ЧМ-2018) составят более 10 млрд долларов, сообщает агентство «Р-Спорт» со ссылкой на генерального директора оргкомитета «Россия 2018» Алексея Сорокина.
«Мы потратим более 10 миллиардов долларов по всем объектам для подготовки к чемпионату мира и после него. Это не только стадионы, воздушные терминалы - половина уже готовы. Это огромная работа. Мы не запаздываем, все будет сделано в срок. ФИФА требует провести на каждом стадионе три матча при полной загрузке до турнира - это будет сделано», – заявил Сорокин.
Он отметил, что строительство стадионов и спортивной инфраструктуры идет полным ходом, и ничто не сможет помешать России идеально подготовиться к ЧМ-2018.