ԼՂՀ ՊԲ Լրատվության և քարոզչության բաժինը տեղեկացնում է, որ երեկ' հոկտեմբերի 14-ին' ժամը 19:00-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված դիրքերից մեկի ուղղությամբ (Հադրութի պաշտպանական ուղղություն) հակառակորդի կողմից արձակված դավադիր գնդակից' գլխի շրջանում ստանալով թափանցող հրազենային վիրավորում' հոսպիտալ տեղափոխելու ճանապարհին մահացել է ՊԲ թիվ 38401 զորամասի զինծառայող, 1988թ. ծնված Վիտալի Աշոտի Իգիթյանը: Դեպքի հետ կապված մանրամասները ճշտվում են:
Ադրբեջանցիները սպանել են ՀՀ զինծառայողի

Пресс-служба Армии обороны НКР сообщает, что вчера, 14 октября, в 19:00 на одном из постов, расположенных на юго-восточном отрезке линии соприкосновения армяно-азербайджанских войск (по направлению к оборонительном постам Гадрута), получив от пули противника сквозное огневое ранение в голову, по дороге в госпиталь скончался военнослужащий военной части номер 38401 Армии обороны, Виталий Ашотович Игитян, 1988 года рождения. Проводится расследование по выяснению деталей инцидента.
Азербайджанцы убили армянского военнослужащего