ՀՀ կառավարությանը պատասխանատվության ենթարկելու պահանջն ուժի մեջ է
ՀՀ հանրային խորհրդի պաշտպանության և ազգային անվտանգության հանձնաժողովի անդամ, հիմնարար գիտությունների հայկական կենտրոնի տնօրեն Սիմոն Կամսարականը «7օր»-ին ասել է, որ ՀՀ կառավարությանը պատասխանատվության կանչելու իր պահանջը շարունակում է ուժի մեջ մնալ։
-Հանցագործը պետք է նստի բանտում, ոչ թե հրաժարական տա, հետո գնա, թալանածը վայելի,-նշել է Ս. Կամսարականը։-Ամեն ինչ արվում է Հայաստանը սնանկացնելու, ժողովրդին ծայրահեղ վատ վիճակի մեջ դնելու համար, որ լքեն Հայաստանը և թողնեն-գնան։
Ս. Կամսարականն ասել է, թե որոշ ժամանակ հետո ՀՀ կառավարությանը պատասխանատվության ենթարկելու հարցը բարձրացնելու է նաև Հանրային խորհրդում:
-Կառավարության վերջին 2 տարվա բոլոր որոշումները կարելի է ցուցակով հանել, դնել, տեսնել, որ բոլորը հակապետական, հակաժողովրդական են և ուղղված են Հայաստանը ծնկի բերելուն, ժողովրդին էլ սովի մատնելուն։ Հիմքում դրված է Հայաստանն ընդհանրապես բնաջնջելը, ոչնչացնելը,-հավելել է Կամսարականը։-Իրենք շատ լավ գիտեն, որ հանցագործ են։ Գիտեն՝ Տիգրան Սարգսյանից սկսած, իր ներքևի չինովնիկներով վերջացրած։ Բայց իրենք իրենց էշի տեղ են դնում։

Требование привлечь правительство РА к ответственности в силе
Директор армянского центра Фундаментальных наук, член комиссии Общественного совета по обороне и национальной безопасности Симон Камсаракан заявил «7or», что его требование привлечь к ответственности правительство РА продолжает оставаться в силе.
«Преступник должен сидеть в тюрьме, а не подавать в отставку, а затем пожинать всë нажитое и украденное», - отметил он, добавив: «Всë идет к тому, чтобы обанкротить Армению и сделать так, чтобы народ, попав в крайне тяжелое положение, вынужден был покинуть страну».
По словам Камсаракана, спустя некоторое время, он поднимет вопрос о привлечении правительства РА к ответственности и в Общественном совете.
«Все решения, принятые правительством за последние два года, можно вывести в список и увидеть, что все они являются антигосударственными, антинародными и направлены на то, чтобы поставить Армению на колени, а народ - подвергнуть голоду. В основе этого лежит ликвидация, уничтожение Армении», - добавил он. «Они прекрасно знают, что являются преступниками. Все знают: от Тиграна Саркисяна вплоть до его чиновников низкого ранга. Но они притворяются дураками».