Ղարաբաղյան դիրքապահների հենակետերի ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 600 կրակոց
Համաձայն ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության, հոկտեմբերի 11ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գոտու մի շարք հատվածներում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման շուրջ 41 դեպք, որի ընթացքում Ադրբեջանի ԶՈՒ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից և դիպուկահար հրացաններից Հադրութի, Մարտունու, Ասկերանի և Մարտակերտի շրջանների ուղղություններում տեղակայված ղարաբաղյան դիրքապահների հենակետերի ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 600 կրակոց:

Азербайджан около 600 раз обстрелял опорные пункты НКР
Согласно сообщению пресс-службы МО Нагорно-Карабахской Республики, с 11 на 12 октября в разных направлениях линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана был зафиксирован 41 случай нарушения режима прекращения огня. Передовые подразделения ВС Азербайджана, используя огнестрельное оружие разного калибра, в том числе и снайперские винтовки, около 600 раз обстреляли опорные пункты НКР, расположенные по направлениям Гадрутского, Мартунинского, Аскеранского и Мардакертского районов.