Հակառակորդը կրակել է ինչպես դիպուկահար զենքերից, այնպես էլ նռնականետերից
Ապրիլի 12-ի՝ լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը: Հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից խախտել կողմերի միջև ձեռքբերված կրակի դադարեցման մասին բանավոր պայմանավորվածությունը՝ կրակելով ինչպես դիպուկահար զենքերից, այնպես էլ նռնականետերից:
Ընդհանուր առմամբ, նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը կատարել է 106 խախտում: Իրավիճակը կայունացնելու նպատակով ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդին պատասխանել են 23 անգամ:
Հակառակորդի խախտումների հետևանքով վիրավորվել է ՊԲ 1 զինծառայող:
Ղարաբաղյան ուժերը շարունակում են ուշադիր հետևել մարտագծում տիրող իրավիճակին և անհրաժեշտության դեպքում դիմում հակաքայլերի:

Противник продолжил обстрел из снайперского оружия и гранатометов
С 12 на утро 13 апреля оперативная обстановка на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана не изменилась. Противник продолжил нарушать достигнутую между сторонами устную договоренность о прекращении огня, стреляя как из снайперского оружия, так и из гранатометов. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В целом в указанный период ВС Азербайджана совершили 106 нарушений. С целью стабилизации ситуации передовые подразделения Армии обороны ответили противнику 23 раза.
В результате вражеского обстрела ранение получил 1 солдат АО.
Карабахские силы продолжают внимательно следить за ситуацией на линии фронта и в случае необходимости прибегают к контрмерам.