Հակառակորդը կրակել է 60 մմ ականանետից և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից
Ապրիլի 10-ի՝ լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը: Որոշ հատվածներում հակառակորդը խախտել է կրակի դադարեցման շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը՝ կիրառելով հրաձգային և ականանետային զինատեսակներ: Մասնավորապես, հարավային և հյուսիսային ուղղություններում տեղակայված հայկական դիրքերի վրա կրակոցներ են արձակվել 60 մմ ականանետից (2 արկ) և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից (14 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Բացի վերոնշյալից՝ իրազեկում ենք, որ համաձայն կողմերի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածության՝ այսօրվա ընթացքում ադրբեջանական կողմին հնարավորություն կտրվի շփման գծում շարունակելու իրականացնել դիակների որոնման աշխատանքներ:
Հիշեցնում ենք նաև, որ ՊԲ-ի մեկ զինծառայողի ճակատագիր շարունակում է մնալ անհայտ, որի վերաբերյալ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջոցով կատարվում են համապատասխան հարցումներ:

С 10 на утро 11 апреля оперативная ситуация на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана не изменилась. На некоторых участках противник нарушил достигнутую договоренность о прекращении огня, применив стрелковое оружие и минометы. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В частности, по расположенным в южном и северном направлениях армянским боевым постам противник отрыл огонь из 60 мм минометов (2 снаряда) и гранатометов АГС -17 (14 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздержались от ответных действий и продолжили уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи.
«Помимо вышеупомянутого, осведомляем, что, согласно достигнутой между сторонами договоренности, в ходе сегодняшнего дня азербайджанской стороне будет предоставлена возможность продолжить на линии соприкосновения поиски тел погибших.
Напомним, что судьба одного военнослужащего АО продолжает оставаться неизвестной, в связи с чем через МККК проводятся соответствующие опросы», – говориться в сообщении АО НКР.
Азербайджанские ВС обстреляли карабахские позиции