«Ալմահատին» արաբական ալիքի լրագրող Օքարիթ ԹանթաշնԱրցախ է մեկնել։ Այս մասին հայտնում է «yerakouyn.com» արևմտահայերեն կայքը:
«Ղարաբաղում ես Հայաստանի հետ եմ, Ադրբեջանի դեմ, լուսանկարս հայոց բանակի հետ է՝ Ղարաբաղ-Ադրբեջան սահմանի զորակայաններից մեկում»,-իր լուսանկարի տակ գրել է լրագրողը։
Արաբ լրագրողը Հայաստանի կողքին է
«Ալմահատին» արաբական ալիքի լրագրող Օքարիթ Թանթաշն Արցախ է մեկնել։ Այս մասին հայտնում է «yerakouyn.com» արևմտահայերեն կայքը:

Журналистка арабского телеканала «Алмаатин» Окарит Танташ направилась в Арцах. Об этом сообщает «yerakouyn.com» западноармяноязычный сайт.
«В Карабахе я с Арменией, против Азербайджана, моя фотография с армянской армией в одной из расположенных на карабахо-азербайджанской границе военной базе», - написала журналистка.
Арабская журналистка на стороне Армении