ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ հավատարիմ է իր որդեգրած մարտավարությանը և երբեք քաղաքացիական բնակավայրերի ուղղությամբ կրակ չի վարում: Այնինչ ադրբեջանական կողմը, բացի Մարտակերտի և շրջակա գյուղերի հրետակոծությունից, երեկ արկակոծել է նաև Մարտունի բնակավայրը:
Իսկ ինչ վերաբերում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակի` Ստեփանակերտի ուղղությամբ հարվածներ հասցնելու մասին հայտարարությանը, ապա դրան ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունն անդրադարձել է վերջինիս ղեկավարի նմանատիպ հայտարարությանն ի պատասխան երեկ տարածված հաղորդագրությունում:
Հակառակորդն արկակոծել է նաև Մարտունին

Министерство Нагорно-Карабахской республики заявляет, что остается верно принятой стратегии и никогда не открывает огонь по гражданским населенным пунктам. А между тем азербайджанская сторона, кроме обстрела Мартакерта и близлежащих деревень, вчера обстреляла также Мартуни.
Что касается заявления пресс-секретаря МО Азербайджана относительно нанесения ударов по Степанакерту, то пресс-служба МО НКР коснулась этой темы в распространенном вчера заявлении руководителя службы.
Противник обстрелял Мартуни