Ադրբեջանը սահմանի ողջ երկայնքով կիրառել է ՏՌ-107 համազարկային հրթիռային կայանքներ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ադրբեջանական կողմը, ստեղծելով կեղծ լարվածության մասին լուրեր, վերջին օրերին հող էր նախապատրաստում համաքրիստոնեական տոներին իրավիճակի ապակայունացման համար՝ անարգելով միջազգային կազմակերպությունների հորդորները:
Վերջին 24 ժամերի ընթացքում Ադրբեջանի կողմից ՀՀ սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով, ինչպես նաև ԼՂՀ ՊԲ պատասխանատվության գոտում ինտենսիվորեն կիրառվել են ինչպես հրաձգային զենքեր, այնպես էլ 60 և 82 մմ-ոց ականանետեր և ՏՌ-107 համազարկային հրթիռային կայանքներ: Ադրբեջանի զինված ուժերը չեն խորշում նաև բնակավայրերի և քաղաքացիական անձանց գնդակոծությունից:
Երեկ երեկոյան Տավուշի մարզի Բերքաբեր գյուղում իր տան մոտ հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ քաղաքացի, 64-ամյա Նորիկ Ալիխանյանը, մեկ այլ քաղաքացու տնտեսությանը հասցվել է մեծ վնաս: ՀՀ զինված ուժերը և ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումները անցել են զինված դիմակայության պայմաններում իրավիճակի կայունացմանն ուղղված և ադրբեջանական կողմի զսպման գործողությունների:

Вдоль всей пограничной зоны Армении противник применил реактивные системы залпового огня TR-107
Министерство обороны Республики Армения сообщает, что азербайджанская сторона, создавая ложную напряженность, в последние дни готовила почву для дестабилизации положения в преддверии общехристианских праздников, пренебрегая настоятельными призывами международных организаций.
За последние 24 часа со стороны Азербайджана вдоль всей пограничной зоны Армении, а также в зоне, находящейся под ответственностью Армии обороны Нагорно-Какарахской Республики, интенсивно применялись стрелковые оружия, 60 и 82-мм минометы и реактивные системы залпового огня TR-107.
ВС Азербайджана не гнушались вести обстрел по населенным пунктам и гражданским лицами.
Вчера вечером в селе Беркабер Тавушской области от выстрела с позиций Азербайджана был ранен 64-летний Норик Алиханян. Хозяйству еще одного жителя села был нанесен серьезный урон.
ВС Армении и подразделения АО НКР приступили к стабилизации ситуации в условиях вооруженного противостояния и перешли к мерам по сдерживанию противника.