Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ
Մարտի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1200 կրակոց:
Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (22 արկ) և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը ևշարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

24-го и в ночь на 25-ое мартана линии соприкосновения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и ВС Азербайджана из разнокалиберного оружия в сторону армянских позиций противником было произведено более 1200 выстрелов.
На северо-восточном направлении линии соприкосновения противник применил также 60-мм миномет (22 снаряда) и гранатомет типа АГС-17 (2 снаряда)
Передовые подразделения МО контролируют оперативно-тактическую обстановку и продолжают с уверенностью нести боевое дежуртво.
Противник применил миномет и гранатомет
24-го и в ночь на 25-ое марта на линии соприкосновения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и ВС Азербайджана из разнокалиберного оружия в сторону армянских позиций противником было произведено более 1200 выстрелов.