Կառավարության այսօրվա նիստում որոշվել է ս. թ. մարտի 28-ի աշխատանքային օրը տեղափոխել ապրիլի 2-ին՝ շաբաթ։
Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանի ներկայացրած այդ որոշման նախագծի հիմնավորման մեջ նշվում է, որ «Աշխատանքային օրը տեղափոխելու մասին» նախագծի ընդունումը նպատակ ունի հնարավորություն ընձեռել ՀՀ քաղաքացիներին մարտի 27-ի Սբ. Հարության տոնին հաջորդող հիշատակի օրն այցելել իրենց ննջեցյալների գերեզմաններ:
Մարտի 28-ի աշխատանքային օրը տեղափոխվեց

На сегодняшнем заседании правительства было принято решение о переносе рабочего дня 28 марта на 2 апреля - субботу.
Согласно предоставленному руководителем аппарата правительства, министром Давидом Арутюняном обоснованию проекта решения, принятие проекта о «Переносе рабочего дня» имеет целью дать возможность гражданам РА на следующий день после Св. Пасхи посетить могилы усопших.
Рабочий день 28-го марта переносится