Հանգստյան օրերին հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 3000 կրակոց
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 միլիմետրանոց ականանետից, ՀՀՆ-9 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 3000 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

В выходные дни в сторону армянских позиций произведено около 3000 выстрелов
В выходные дни на линии соприкосновения Армии ообороны Нагорно-Карабахской Республики и ВС Азербайджана в сторону армянских позиций противником было произведено около 3000 выстрелов из разнокалиберного оружия, в том числе из 60-мм миномета, гранатометов типа СПГ-9 и АГС-17. Об этом сообщает пресс-служба МО НКР.
Подразделения МО сохраняют полноценный контроль на передовой и продолжают с уверенностью выполнять поставленную перед ними боевую задачу.