Հոկտեմբերի 11-12-ին Բաքվում կայանալու է Ընկերվար միջազգայնականի (Սոցինտերնի) ԱՊՀ-ի, Կովկասի և Սև Ծովի հանձնախմբի ժողովը (նախորդ ժողովը գումարվեց Երևանում ս.թ. հունիսի 11-12-ին):
Հանձնախմբի ժողովին մասնակցում է նաև Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ, հանձնախմբի համանախագահ ՄարիոՆալբանդյանն ու ՀՅԴ Բյուրոյի Հայ Դատի և քաղաքական հարցերի գրասենյակի պատասխանատու ԿիրոՄանոյանը։
Ինչպես հայտնի է դարձել «7օր»-ին, ՀՅԴ պատվիրակությունն արդեն Բաքվում է։
ՀՅԴ պատվիրակությունը Բաքվում է
Հանձնախմբի ժողովին մասնակցում է նաև Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ, հանձնախմբի համանախագահ Մարիո Նալբանդյանն ու ՀՅԴ Բյուրոյի Հայ Դատի և քաղաքական հարցերի գրասենյակի պատասխանատու Կիրո Մանոյանը։

11-12 октября в Баку состоится собрание Комитета Социнтерна стран СНГ, Кавказа и государств Черноморского бассейна. Напомним, что предыдущее собрание было созвано в Ереване 11-12 июня текущего года.
На собрании Комитета принимает участие и делегация Армянской революционной фракции «Дашнакцутюн», в состав которой входят член бюро АРФД, сопредседатель комитета Марио Налбандян и руководитель Центрального офиса «Ай Дата» и офиса по политическим вопросам АРФД Киро Маноян.
По сведениям «7or», делегация уже находится в Баку.
Делегация АРФД находится в Баку