Ռուսական ռազմակայանի հետախույզները վարժանքներ են սկսել Հայաստանի լեռներում
Հայաստանի ռուսական ռազմակայանի «Կամխուտ» բարձրլեռնային զորավարժարանում սկսվել են հետախուզական ստորաբաժանումների հատուկ-մարտավարական վարժանքները: Ուսումնական միջոցառումներում գործի են դրված ավելի քան 300 զինծառայողներ և շուրջ 50 միավոր հատուկ ռազմական տեխնիկա:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել են ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությունից, վարժանքների ընթացքում զինծառայողները կապի, կրակային, մարտավարական, հատուկ, ինժեներական պատրաստության, տեղագրության և ավտոմեքենաների վարման մարտական առաջադրանքներ են կատարում Էքստրեմալ պայմաններում ծովի մակերևույթից ավելի քան 1,5 հազար մետր բարձրության վրա, ձմեռային տարեշրջանում՝ գիշեր և ցերեկ:

Разведчики ЮВО приступили к учениям в горах Армении
В российской военной базе Южного военного округа, дислоцирующейся в Республике Армения, на высокогорном полигоне «Камхуд» начались тактико-специальные учения разведывательных подразделений. В учебных мероприятиях задействовано более 300 военнослужащих и около 50 единиц военной специальной техники. В ходе учений военнослужащие отработают задачи по связи, огневой, тактической, специальной, инженерной подготовке, топографии и вождению боевых машин в экстремальных условиях в зимнее время днем и ночью на высоте более 1,5 тыс. метров над уровнем моря.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе Южного военного округа,для контроля за действиями подразделений привлекаются беспилотные летательные аппараты современных комплексов разведки «Наводчик-2» и «Орлан-10».
Опытные инструкторы по тактико-специальной подготовке научат военнослужащих преодолевать психологическую полосу препятствий и тропу разведчика.