Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1300 կրակոց
Փետրվարի 26-ին և լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1300 կրակոց:
Միաժամանակ, ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, ՊԲ հակաօդայինները Ադրբեջանի օդային տարածքում հավաստանշել են հակառակորդի օդուժի ուսումնամարտական թռիչքները և վստահորեն հետևել դրանց ուղերթին մինչև վայրէջք:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողության տակ պահել հանրապետության օդային և ցամաքային սահմաները:

В сторону армянских позиций было произведено около 1300 выстрелов
В ночь с 26 февраля на 27 февраля на линии соприкосновения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и ВС Азербайджана, как передает пресс-служба МО НКР, в сторону армянских позиций из разнокалиберного оружия противником было произведено около 1300 выстрелов.
Кроме того, противовоздушные силы МО зафиксировали на территории Азербайджана военно-тренировочные полеты воздушных сил противника, и уверенно следили за направлением их полета до посадки.
Передовые подразделения продолжают абсолютный контроль наземных и воздушных границ республики.