Փետրվարի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նկատվել է լարվածության աճ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել շփման գծի ողջ երկարությամբ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:
Շփման գծում նկատվել է լարվածության աճ

На линии соприкосновния зафиксирован рост напряженности
В ночь с 24 февраля на 25 февраля на линии соприкосновения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и ВС Азербайджана зафиксирован рост напряженности. Как передает пресс-служба МО НКР, в сторону армянских позиций противником было произведено около 1700 выстрелов из разнокалиберного оружия.
Передовые подразделения АО дали соразмерный ответ провокационным действиям противника и предприняли необходимые шаги для обеспечения надежной защиты по всей линии боевых позиций.