ՕԵԿ պատգամավոր. «Ավելի լավ է 100 հոգի ունենա 100 խանութ, քան մեկը` 100 խանութ»
«Օրինաց երկիր» խմբակցության անդամ Հովհաննես Մարգարյանին «7օր»-ի թղթակիցը հարցրել է. «ՕԵԿ-ը շարունակ ներկայացնում է, թե հանդես է գալիս փոքր ու միջին բիզնեսի շահերի պաշտպանության տեսանկյունից։ Այդ դեպքում ինչպե՞ս կողմ քվեարկեցիք «Ակցիազային հարկի մասին» օրենսդրական փաթեթին»։
-Եթե մանրամասն ուսումնասիրած լինեք այդ նախագիծը, գնային էական փոփոխություն չի կատարվում։ Խոսքը վերաբերում է միայն օղուն, մասամբ՝ ծխախոտին նաև, և այս առումով, բնականաբար, մենք պետք է կարողանանք նաև խթանել մեր արտահանումը,-պատասխանել է Հ. Մարգարյանը՝ կարծիք հայտնելով, որ առաջիկայում կլինեն նոր նախագծեր, որոնք հնարավորություն կտան լրացուցիչ սուբսիդավորմամբ բալանսավորել իրավիճակը։
Նա նաև նշել է, որ իրենք հետևողական են լինելու և պայքարելու են, որպեսզի կարողանան ՀՀ-ում այնպիսի բարեփոխումներ իրականացնել, որ տեր կանգնեն փոքր ու միջին բիզնեսին.
-Ավելի լավ է 100 հոգի ունենա 100 խանութ, քան մեկը՝ 100 խանութ։

О. Маргарян: «Лучше 100 человек будут иметь 100 магазинов, чем один – 100»
Корреспондент «7or» спросилчленапарламентскойфракции «Оринац еркир» Ованнеса Маргаряна о том, почему члены «Оринац еркир» проголосовали за законодательный пакет «Об акцизном налоге», если постоянно говорят, что выступают с позиций защиты интересов малого и среднего бизнеса.
«Если подробно изучите этот проект, то увидите, что существенного изменения цен не происходит. Речь идет лишь о водке, а частично и о табаке. В этом плане, естественно, мы должны суметь стимулировать наш экспорт», - ответил О. Маргарян, выразив мнение, что в ближайшее время будут новые проекты, которые предоставят возможность сбалансировать ситуацию дополнительным субсидированием.
Депутат также отметил, что они будут последовательны и будут бороться, чтобы суметь осуществить в РА такие реформы, которые защитят малый и средний бизнес.
«Лучше 100 человек будут иметь 100 магазинов, чем один - 100».
Корреспондент «7or» спросил члена парламентской фракции «Оринац еркир» Ованнеса Маргаряна о том, почему члены «Оринац еркир» проголосовали за законодательный пакет «Об акцизном налоге», если постоянно говорят, что выступают с позиций защиты интересов малого и среднего бизнеса.