Բքի պատճառով Սարալանջ-«Զանգեր» ավտոճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի են
ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 20-ի՝ ժամը 08.00-ի դրությամբ՝ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են:
Բքի հետևանքով Սարալանջ-«Զանգեր» ավտոճանապարհը և Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի են:
Սիսիան-Գորիս, Գորիս-Կապան ավտոճանապարհներին առկա է մառախուղ:
Արագածոտնի մարզի Ապարան, Լոռու մարզի Վանաձոր, Կոտայքի մարզի Հրազդան, Տավուշի մարզի Իջևան, Դիլիջան, Գեղարքունիքի մարզի Սևան և Մարտունի քաղաքներում ձյուն է տեղում:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն մարդատար ավտոմեքենաների համար՝ անվաշղթաների կիրառման դեպքում:

Министерство ТУ и ЧС РА сообщает, что 20-го февраля по положению на 10.00 часов в республике все автодороги в основном открыты.
Труднопроходимы автодорога Сараландж-"Зангер" и Варденяцский перевал.
На автодорогах Сисиан-Горис, Горис-Капан наблюдается туман.
В городах Степанаван, Ванадзор лорийского марза, Раздан котайкского марза, Иджеван, Дилижан Тавушского марза, Севан, Мартуни Гегаркуникского марза, Апаран Арагацотнского марза, в деревнях Арагац Арагацотнского марза, Ашоцк Ширакского марза наблюдаются осадки в виде снега.
Как сообщают из департамента ЧС МВД республики Грузии автодорога Степанцминда-Ларс открыта для пассажирских автомобилей при использовании колесных цепей противоскольжения.
Есть труднопроходимые дороги