Մահացել է Հյուսիսային Օսիայի ղեկավար Թամերլան Ագուզարովը
Մահացել է Հյուսիսային Օսիայի ղեկավար Թամերլան Ագուզարովը։ Այս մասին հայտնում է «Интерфакс»–ը։ Տեղեկատվությունն արդեն հաստատել են երկրի ղեկավարի մամուլի ծառայությունից։
«Մոսկվայի հիվանդանոցներից մեկում մահացել է Հյուսիսային Օսիայի ղեկավար Թամերլան Ագուզարովը»,–ասվում է հաղորդագրությունում։
Աղբյուրը նշում է, որ Ագուզարովը, որը ղեկավարում էր Հյուսիսային Օսիան 2015–ի հունիսից, տառապում էր թոքաբորբով։

Скончался глава Северной Осетии Тамерлан Агузаров, сообщили агентству «Интерфакс» в пресс-службе главы республики Северная Осетия.
«В одной из столичных клиник города Москвы скончался глава Северной Осетии Тамерлан Агузаров», - сказала представитель пресс-службы.
Ранее сообщалось о том, что Агузаров находится в одной из московских больниц. Он лечился от пневмонии.
Умер глава Северной Осетии Тамерлан Агузаров