ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 9-ի՝ ժամը 09.00-ի դրությամբ՝ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Փակ է Վարդենյաց լեռնանցքը:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ, Վայք-Սիսիան-Գորիս, Ապարան-Սպիտակ, Ալագյազ-Արթիկ, Ալավերդի-Վանաձոր, Ուրասար-Կաթնաղբյուր, Կապուտան-Հատիս-Զովաշեն, Զովք-Սևաբերդ, Ջրաբեր-Ֆանտան, Սևան-Մարտունի-Վարդենիս-Ճամբարակ և Թալինի, Ապարանի, Արագածի տարածաշրջանների միջհամայնքային ավտոճանապարհները, Դիլիջանի ոլորանները:
Սիսիան-Գորիս ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն` Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է մարդատար տրանսպորտային միջոցների համար՝ անվաշղթաների կիրառմամբ:

На территории Армении есть закрытые автодороги
Министерство ТУ и ЧС РА сообщает, что 9-го февраля по положению на 09.00 часов в республике автодороги в основном открыты.
Закрыт Варденяцский перевал.
Труднопроходимы автодороги Сотк-Карвачар, Вайк-Сисиан-Горис, Апаран-Спитак, Алагяз-Артик, Алаверди-Ванадзор, Урасар-Катнахпюр, Капутан-Атис-Зовашен, Зар-Севаберд, Егвард-Нор Гехи, Севан-Мартуни-Варденис-Чамбарак и межобщинные дороги районов Талин, Апаран, Арагац, а также повороты Дилижана.
Как сообщают из департамента ЧС МВД республики Грузии автодорога Степанцминда-Ларс открыта для пассажирских автомобилей при использовании противоскользящих цепей.