Հակառակորդը կիրառել է 60 և 82 մմ-ոց ականանետեր և հրթիռահրետանային կայանքներ
Չնայած միջազգային հանրության կողմից ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում տեղ գտնող նախահարձակ գործողությունների կանխարգելմանն ուղղված մեխանիզմների ներդրման շուրջ տարբեր մակարդակներով արվող առաջարկություններին և դրանց իրականացման ուղղությամբ հայկական կողմի դրսևորած հետևողական ջանքերին՝ այդուհանդերձ, պաշտոնական Բաքուն շարունակում է ինչպես բանակցությունների սեղանի շուրջ, այնպես էլ առաջնագծում արհեստականորեն պահպանել լարվածությունը:
Փետրվարի 5-ի՝ լույս 6-ի գիշերն ադրբեջանական զինուժի առաջապահ ստորաբաժանումները շփման գծի տարբեր հատվածներում, բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կիրառել են նաև 60 և 82 մմ-ոց ականանետեր /շուրջ 35 արկ/ և TR-107 տիպի հրթիռահրետանային կայանքներ /4 արկ/:
Պաշտպանության բանակի կողմից ձեռնարկված գործողություններից հետո հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:
Առաջնային գծի ողջ երկայնքով հայկական ստորաբաժանումները շարունակում են լիարժեք տիրապետել օպերատիվ իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:

Противник использовал минометы и ракетные установки
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР, несмотря на многочисленные предложения международного сообщества на разных уровнях об установке на линии соприкосновения ВС Нагорного Карабаха и Азербайджана механизмов по предотвращению атак и последовательные усилия Армении, направленные на их реализацию, официальный Баку продолжает искусственно поддерживать напряжение как на передовой, так и за столом переговоров.
В ночь с 5 на 6 февраля, передовые подразделения ВС Азербайджана кроме стрелкового оружия разного калибра против армянских позиций применилитакже 60 и 82 мм минометы (порядка 35 снарядов), а также ракетные установки типа TR-107 (4 снаряда).
Активность противника снизилась после предпринятых силами Армии Обороны действий.
Армянские подразделения продолжают контролировать оперативную обстановку по всей линии соприкосновения и уверенно выполняют поставленные перед ними боевые задачи.