4-րդ դասարանցին ծեծել է ուսուցչուհուն
Աղմկահարույց միջադեպ է տեղի ունեցել ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայի դպրոցներից մեկում: Ինչպես փոխանցում է «Life News»-ը, Սաշա անունով 4-րդ դասարանի աշակերտը ծեծել է իր ուսուցչուհուն։
Աղբյուրի փոխանցմամբ` դասարանի ղեկավարը հավաքել է երեխաներին ուսումնական գործընթացը քննարկելու համար: Այդ ընթացքում Սաշան սկսել է խանգարել` աղմկելով և շեղելով ուսուցչուհուն ու դասընկերներին: Մի քանի նկատողությունից հետո ուսուցչուհին ստիպված է եղել դուրս հանել աշակերտին դասասենյակից:
«Երբ նրան դուրս են հանել դասասենյակից, նա սկսեց վիրավորել 28-ամյա Օլգա Վասեչկինային: Միջանցքում նա վերցրեց բազմոցի արմնկակալը և հարձակվեց կնոջ վրա` նրան մի քանի հարված հասցնելով», - հայտնել է իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչը:
Միջադեպին խառնվել է 11-րդ դասարանի աշակերտներից մեկը, ով փորձել է պաշտպանել ուսուցչուհուն, սակայն Սաշան կծել է տղային և շարունակել հարվածներ հասցնել կնոջը:
Ծեծկռտուքի ժամանակ տուժած 11-րդ դասարանցու մայրը պատմել է, որ Օլգան արդեն երկրորդ ուսուցչուհին է, ում ծեծում է դպրոցականը: Կինը նաև հայտնել է, որ տղայի ոչ ադեկվատ պահվածքից տուժում են նաև այլ երեխաներ, քանի որ 4-րդ դասարանցին պարբերաբար հարձակվում է իր հասակակիցների և ավելի ցածր տարիքի երեխաների վրա:
Տեղի ունեցածի առթիվ ստուգում է իրականացվում, որի արդյունքում որոշվելու է երեխային այլ դպրոց տեղափոխելու հարցը:

В Москве четвероклассник жестоко избил учительницу
В одной из школ Москвы произошло скандальное происшествие. Как передает «Life News», ученик четвёртого класса избил свою классную руководительницу подлокотником от дивана за сделанное ему замечание.
Классный руководитель собрала детей для обсуждения учебного процесса. Во время беседы ученик Саша Н. вёл себя шумно, отвлекая педагога и своих одноклассников.
«Когда ученика выгнали из класса, он начал оскорблять 28-летнюю учительницу Ольгу Васичкину. В коридоре он схватил подлокотник от дивана и накинулся на педагога, ударив её доской несколько раз», — сообщил источник в правоохранительных органах.
Ученик 11-го класса решил заступиться за Васичкину, но разбушевавшийся Саша Н. укусил старшеклассника и продолжил избивать учительницу.
Как рассказала мать одиннадцатиклассника, пострадавшего во время драки, Саша Н. за год избил уже вторую учительницу. По её словам, от буйного школьника страдают и другие дети. Мальчик регулярно нападает на своих ровесников и учеников помладше.
По факту нападения начата проверка, по итогам которой будет решён вопрос о переводе ученика в другое учебное заведение