Ա. Ռուստամյան. «Իմ ասածները երկրորդ անգամ չեմ կրկնում»
«Ես իմ ասածները երկրորդ անգամ չեմ կրկնում: Ինչ ասել եմ, բնականաբար, հաստատում եմ իմ ասածները: Որևէ բան կրկնելու չունեմ: Ինչ ասել եմ, ասել եմ ամբողջական», -այսօր ԱԺ–ում լրագրողների հարցերին ի պատասխան՝ ասել է Դաշնակցություն խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը:
Լրագրողների դիտարկմանը, թե Վահրամ Բաղդասարյանը ասել է, որ ՀՅԴ-ից իրենք պարզաբանում են պահանջել իր հայտարարության համար, պատգամավորն արձագանքել է.
«Մեր համագործակցությունը միջոց է: Ես նպատակների մասին եմ մտածում: Ես ուզում եմ, որ մեր երկիրն այս իրավիճակից դուրս գա: Մեր երկրի առաջ կանգնած պրոբլեմները պետք է հաղթահարենք: Դրա համար Դաշնակցությունը պատրաստ է ամեն ինչ դնել, անգամ՝ իր հեղինակությունը: Այս հարցով որևէ կասկածանք թող որևէ մեկի մոտ չմնա: Սկսել ենք լավ պրոցես, պետք է շարունակենք»:
Հիշեցնենք, որ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը հայտարարել էր, որ եթե եթե Ռուստամյանը մեկ անգամ էլ պնդի, որ իշխանությունը հեղինակազրկված է, ապա իրենք հետևություն կանեն։

А. Рустамян: «Я сказанное мной второй раз не повторяю»
«Я сказанное мной второй раз не повторяю. Все, что сказал, я, конечно же, подтверждаю. Мне нечего повторить. Все, что я сказал, я сказал целиком», - заявил лидер фракции «Дашнакцутюн» Армен Рустамян, отвечая на вопросы журналистов в Национальном собрании.
На замечание журналистов относительно того, что Ваграм Багдасарян заявил о требовании дать пояснение к сказанному Рустамяном, лидер фракции «Дашнакцутюн» ответил:
«Наше сотрудничество - это средство. Я же думаю о целях. Я хочу, чтобы наша страна вышла из этой ситуации. Мы должны преодолеть стоящие перед нашей страной проблемы. Для этого Дашнакцутюн готова отложить в сторону все, даже свою репутацию. По этому вопросу пусть ни у кого не останется сомнений. Мы начали позитивный процесс и должны продолжать».