Հակառակորդը հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետեր է կիրառել
Փետրվարի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում արձանագրվել է հակառակորդի ակտիվության նկատելի աճ: Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների՝ նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը տարբեր տրամաչափի հրաձգային (AK ինքնաձիգերից, ДШК գնդացիրներից, СВД և «Իստիգլալ» տիպի դիպուկահար հրացաններից), հրետանային (60 և 82 մմ-ոց ականանետերից) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետերից (ՀԱՆ-17) հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 900 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու նպատակով դիմել են կանխարգելիչ քայլերի և վստահորեն ապահովել առաջնային բնագծի պաշտպանությունը:

Азербайджан продолжает нарушать режим прекращения огня
Согласно оперативным данным Армии обороны НКР 1 февраля и в ночь на 2 февраля ВС Азербайджана продолжили нарушать режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны НКР.
Азербайджанские ВС произвели в направлении армянских боевых постов более 900 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра. В частности, противник применил автоматы «АК», пулеметы «ДШК», снайперское оружие «СВД» и «Истиглал». Помимо этого, ВС АР применили минометы калибра 60 и 82 мм, станковые гранатометы «АГС – 17».
Передовые подразделения уверенно контролируют ситуацию на линии соприкосновения и прибегают к ответным мерам только в случае крайней необходимости.