Ուկրաինացի զինվորները մեղադրել են աշխարհազորայիններին իրենց դիրքերը գնդակոծելու համար
Ուկրաինայի զինվորները մեղադրել են աշխարհազորայիններին Ավդեևկայում, Օպիտնոյում, Մարյենկայում, Մայորսկի շրջանում, Բուտովկակում, ինչպես նաև Պեսկի և Նովգորոդսկոյե շրջաններում իրենց դիրքերի ուղղությամբ կրակ բացելու 53 դեպքի մեջ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է Ուկրաինայի հակաահաբեկչական շտաբի մամուլի կենտրոնը:
«Կրասնոգորովկայում և Զայցևոյում գտնվող մեր դիրքերի ուղղությամբ օրվա ընթացքում կրակ է բացվել հրազենից և 82 ու 120մմ տրամաչափի ականանետներից»,– նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Հստակեցվում է, որ Մայորսկի շրջանում աշխարհազորայիններն օգտագործել են ականանետներ և խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ, իսկ Նովգորոդսկոյե շրջանում՝ հետևակի մարտական մեքենաներ և տարբեր համակարգերի նռնականետներ:

Украинские военные обвинили ополченцев в 53 случаях обстрелов
Украинские военные обвинили ополченцев в 53 случаях обстрелов своих позиций за сутки. Об этом пресс-центр АТО сообщает на своей странице в «Фейсбуке», передает «Gazeta.ru».
«Наши укрепления в районе Красногоровки и Зайцевого... В течение суток обстреливали из стрелкового оружия и минометов калибра 82 и 120-мм», – говорится в сообщении.
Отмечается, что в районе Майорска ополченцы применили минометы и крупнокалиберные пулеметы, а украинские позиции в Новгородском подверглись обстрелу из вооружения БМП и гранатометов различных систем.
По словам силовиков, были обстреляны опорные пункты украинских военных в Авдеевке, Песках, Опытном, Марьинке и на шахте Бутовка.