Թուրքիայում, հնարավոր է, փակվի «Facebook» սոցիալական ցանցը։Այդ երկրի կապի և տրանսպորտի նախարար Բինալի Իյլդիրիմն ասել է, որ Թուրքիայում «Facebook»-ը փակելու մասին մինչև այժմ դատական 30 որոշում է կայացվել, սակայն նախարարությունն այդ ուղղությամբ որևէ գործնական քայլ դեռևս չի կատարել։
«Թուրքիան իրավական պետություն է, և մենք բոլորս պետք է հարգենք մեր դատարանների կողմից կայացված վճիռները։ Մենք «Facebook» ընկերությանը ժամանակ ենք տվել ուղղելու իր սխալները, սակայն մինչ այժմ այդպես էլ արդյունքը չենք տեսել։ Այդ իսկ պատճառով դժվարանում եմ ասել՝ Թուրքիայում այդ կայքի գործունեության առումով հետագայում դեպքերն ինչպե՞ս կզարգանան»,-ասել է նախարարը։
Թուրքիայում կարող են փակել «Facebook»–ը
Թուրքիայում, հնարավոր է, փակվի «Facebook» սոցիալական ցանցը։ Այդ երկրի կապի և տրանսպորտի նախարար Բինալի Իյլդիրիմն ասել է, որ Թուրքիայում «Facebook»-ը փակելու մասին մինչև այժմ դատական 30 որոշում է կայացվել, սակայն նախարարությունն այդ ուղղությամբ որևէ գործնական քայլ դեռևս չի կատարել։

Популярнейшая социальная сеть «Facebook» в Турции оказалась под угрозой закрытия. Министр связи и транспорта страны Бинали Йылдырым внес разъяснение в вопрос функционирования на территории Турции «Facebook». По его словам, до сих пор вынесено 30 судебных решений о закрытии «Facebook» в стране, однако пока министерство никаких практических мер в этом направлении не предприняло.
«Турция - правовое государство и мы все должны уважать решения, вынесенные нашими судами. Мы дали время компании «Facebook» исправить свои ошибки, но до сих пор мы так и не увидели результатов. Поэтому мне сложно сказать, как в дальнейшем будут обстоять дела с функционированием этой сети в Турции»,- сказал он.
В Турции могут закрыть «Facebook»