Ադրբեջանցիները կրակել են Մարտակերտի նռան այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ
Արցախի Հանրապետության պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեի Մարտակերտի շրջանի գլխավոր մասնագետ Ալյոշա Զաքարյանը մարտի 27-ին, ժամը 11:30-ին ոստիկանության շրջանային բաժնում հաղորդել է, որ մարտի 26-ին Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում հակառակորդի կողմից իրենց ուղղությամբ անկանոն կրակոցներ են արձակվել։
Այս մասին հայտնում է Արցախի ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը։
Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը ժամը 11:30-ի սահմաններում Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեին պատկանող նռան այգում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ընթացքում ադրբեջանական մարտական դիրքերից բանվորների ուղղությամբ հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ են արձակվել:
Միջադեպի հետևանքով տուժածներ չկան։
Դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները: Արցախի ոստիկանությունը տեղեկությունը փոխանցել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին:

ВС Азербайджана обстреляли мирных жителей, работавших в гранатовом саду
В 11:30 27 марта главный специалист Мартакертского района Комитета Госинспекции Республики Арцах Алеша Закарян сообщил в райотдел полиции, что вчера, 26 марта, противник вел в их сторону беспорядочную стрельбу в административном районе города Мартакерт. Об этом сообщает МВД Арцаха.
Сотрудники полиции установили, что в тот же день около 11:30, азербайджанские военнослужащие открыли беспорядочную стрельбу из стрелкового оружия в сторону рабочих, выполнявших сельхозработы в гранатовом саду, принадлежащем Управлению госинспекции, в административном районе города Мартакерт.
Пострадавших нет. Сельскохозяйственные работы остановлены. Полиция передала информацию российским миротворческим силам.